Хмельницький нацiональний унiверситет
Кафедра теорії і методики трудового та професійного навчання

ГОЛОВНА СТОРIНКА

Новини

Про кафедру

Абітурієнтам

Склад кафедри

Вони працювали
на кафедрі

Наукова робота

Навчальний процес

Результати
етно-графічної практики

Результати
навчально-технологічної практики

Наші досягнення

Персональні
виставки

Фотогалерея

Відеотека

Випускники

Співробітництва

Допомога вчителю

Контакти

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «P46RORED ілі» МИХАЙЛА НІКОЛАЄВА В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

Студенти спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» і викладачі кафедри теорії та методики ТПН відвідали відкриття персональної виставки творів відомого митця, головного художника Хмельницького академічного обласного театру ляльок «Дивень», лауреата премії в галузі сценографії ім. Владислава Клеха, обласної премії імені Т.Г.Шевченка - Михайла Ніколаєва, яке відбулося 16 вересня у Хмельницькому обласному художньому музеї.

«P46RORED ілі» – виставка Михайла Ніколаєва, що пропонує широке коло інтерпретацій вже починаючи з самої назви! Щодо назви, - в ній зашифровано і адресу театру, в якому художник творить казкову реальність майже 30 років, і кольорову домінанту експозиції, і, звичайно, полізмістовність думок самого глядача.

На виставці представлено живописні полотна та інсталяції, – ляльки, адже Михайло Ніколаєв вважається одним із кращих художників-лялькарів в Україні! Його лялька – це величезний філософсько-естетичний світ, творений такою потужною уявою, яка властива лише професійно обдарованим людям.

Живопислише на перший погляд може здатись абстрактним і безпредметним. Експоновані полотна художника, з одного боку, – своєрідні трансформери: їх зібрано з окремих фрагментів, що можуть невимушено мінятися місцями, з іншого боку – автор дозволяє собі еклектику, поєднуючи, здавалось би, несумісні речі.

У роботах Михайла Ніколаєва закладено авторську філософію, автентику власного досвіду, легку іронію. Водночас, художник провокує й епатує глядача, втягує його у гру, правила якої вигадав сам.

Як бачимо, театральний художник та художник-живописець співіснують органічно, доповнюючи одна одну. Наші студенти у цьому переконалися, переглядаючи його твори.

«Живопис і лялька так переплелися в моєму житті, що іноді й сам вже не знаю, де починається образотворче мистецтво, а де казка, лялька. Творчість для мене – це вже спосіб життя!», – говорить автор.

К. пед. н., доц. кафедри
теорії та методики ТПН Корницька Л. А. та
к. т. н., ст. викл. Селезньова А. В.

29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11
© Хмельницький нацiональний унiверситет