24 вересня 2019 року ВІДБУЛАСЯ ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ З ПЕДАГОГІЧНИМ ТА СТУДЕНТСЬКИМ КОЛЕКТИВАМИ КАФЕДРИ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ І ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА

Хорошою традицією стала плідна співпраця колективу кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва з Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Тому 24 вересня 2019 року на базу кафедри ТПОіДМ завітали вчителі трудового навчання Хмельницької області – слухачі курсів підвищення кваліфікації ХОІППО.

Вчителі трудового навчання змогли безпосередньо зануритись у творчий процес навчання, ознайомитись з творчими роботами студентів та викладачів, виконаних у найрізноманітніших техніках декоративно-прикладного мистецтва, дізнатись тонкощі роботи з різними конструкційними матеріалами та пройти практичну підготовку з п’яти технік художньої обробки матеріалів.
Майстер-клас з виготовлення штучних квітів з фоамірану підготувала к.п.н., доцент кафедри ТПОіДМ Хренова Вікторія Валеріївна. Учителі мали змогу не тільки власними руками виготовити квіткові композиції, а й дізнатись про особливості роботи з фоаміраном. Опановувати нові вміння вчителям допомагали студенти групи ТН-16-1: Драбчук Тарас, Богайчук Сергій, Безсмертна Анастасія та Пушкар Іванна, а також викладачі кафедри: Пястук Оксана Володимирівна (майстер виробничого навчання) та Білик Вікторія Володимирівна (к.п.н., ст. викладач).

Майстер-клас в техніці «джгутова філігрань» підготувала Кирилюк Єлизавета (студентка-магістрантка групи ТНм-18-1) спільно з к.п.н., доцентом кафедри ТПОіДМ Корницькою Ларисою Анатоліївною. Вчителі дізнались про можливості шпагату як матеріалу для творчості та створили ажурні підставки під чашки. Також у проведенні майстер-класу допомагав Махмудов Ігор (студент-магістрант групи ТНм-18-1).

Майстер-класи з вишивки на деревині та маркетрі проводив к.п.н., доцент кафедри ТПОіДМ Лівшун Олександр Володимирович. Слухачі курсів змогли дізнатись тонкощі створення чудових робіт, оздоблених вишивкою на деревині, а також технологію виготовлення виробів в техніці «маркетрі». Результатом роботи стали власноруч виготовлені вчителями дерев’яні брелоки, оздоблені вишивкою хрестом. Помічниками під час проведення майстер-класу були студенти групи ТН-17-1: Білик Мар’яна, Бондарчук Ірина, Гаврилюк Оксана та Комарніцький Ярослав. Допомогу у підготовці майстер-класу надали також і студенти 1 курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

Майстер-клас з виготовлення брошки в стилі «бохо» презентували к.п.н., ст. викладач кафедри ТПОіДМ Самборська Олена Валентинівна та студентка-магістрантка групи ТНм-18-1 Жилюк Юлія. Під час майстер-класу вчителі трудового навчання мали змогу не тільки створити текстильну брошку, а й дізнались особливості виготовлення прикрас в стилі «бохо», отримали рекомендації щодо підбору матеріалів для такого об’єкту праці.

На завершення творчої зустрічі завідувач кафедри ТПОіДМ, к.п.н., доцент Андрощук Ігор Петрович окреслив можливості співпраці з кафедрою, подякував усім присутнім та вручив сертифікати, що засвідчують опанування технік художньої обробки матеріалів.

К.п.н., ст. викладач кафедри ТПОіДМ Самборська О.В.,

к.п.н., доцент кафедри ТПОіДМ Хренова В. В.,

студентка гр. ТНм-18-1 Жилюк Ю.