СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ОБАЗОВОРЧЕ МИСТЕЦТВО, ДЕКОРАТИВНЕ МИСТЕЦТВО, РЕСТАВРАЦІЯ» ВІДВІДАЛИ ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ НЕЛЛІ ПАВЛОВОЇ «ПРО ЩО МОВЧИТЬ КАМІННЯ»

 


Студенти спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» відвідали відкриття виставки хмельницької художниці Неллі Павлової «Про що мовчить каміння», адже не даремно кажуть, що камінь зберігає історію для наступних поколінь.

Це дев’ята персональна виставка мисткині у Хмельницькому обласному художньому музеї, на якій презентуються твори, виконані художницею протягом останніх двох років. На розсуд глядача вони представлені вперше.

З робіт Неллі Павлової ми дізнаємося про маленькі маєтки, вілли, собори, ошатні старовинні будиночки Хмельницького, Львова, Києва, Одеси, Антонін, Фастова, які вже давно загубилися на вулицях сучасних міст, а тепер знайшлись і відкрились у своїй провінційній пишності на її полотнах.


Львів. Домініканський собор.
Полотно, олія

Львів. Костел Святого Мартина.
Полотно, олія

У полотнах, виконаних в авторській техніці постають церкви, вілли, музеї улюблених міст художниці. Вона не вдається до деталізації образу, скрупульозного виписування кожної цеглинки. Головне для неї – образ, настрій.… Непідвладний плинності часу, символ непорушності, надійності, сили, камінь зберігає історію для наступних поколінь. Він знає її, але мовчить… Лише допитливим відкриває ті таємниці, свідками яких йому довелося бути.

Студенти першого та другого курсів із захопленням споглядали роботи мисткині ділились своїми враженнями, фотографували та фотографувались на їх фоні.

Багато гарних слів було сказано на адресу художниці. До вітального слова на честь відкриття виставки приєдналась і кафедра технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва в особі гаранта спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» кандидата педагогічних наук, доцента Корницької Лариси Анатоліївни. Викладачі кафедри та всі бажаючі мали нагоду сфотографуватись із авторкою чудової виставки.


К.п.н., доц. кафедри ТПО і ДМ Хренова В.В.