«Диво-звірі Марії Приймаченко»

25 жовтня 2018 року студенти ОДМ-18-1 і ОДМ-17-1 кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва спеціальності«Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво та реставрація» відвідали світлини всесвітньо відомої народної художниці, заслуженого діяча України Марії Оксентіївни Приймаченко, яка називається «Диво-звірі» Хмельницького обласного художнього музею.

Марія Приймаченко (1909-1997) – одна з когорти яскравих майстрів декоративного розпису. Її розписи найбільш загадкові, утаємничені щодо своєї сутності, хоч зовні видаються простими і зрозумілими.

        Спеціально для студентів працівники музею підготували цікаву лекцію про життя і творчість народної мисткині, ознайомили з найцікавішими її творами й навіть дали змогу спробувати себе у ролі художника народного декоративного розпису на прикладі творів Марії Приймаченко. Кожен студент міг обрати вподобану ним репродукцію твору художниці й розфарбувати її олівцями за власним бажанням і фантазією.

           Крім цього в музеї були представлені твори іншої художниці, визнаного віртуоза графічних технік та емалі, офорти й літографії Оксани Стратійчук з м. Києва. Усі її твори виконанів техніці «мокуліто» – оригінального японського методу плоского друку.

Старший науковий співробітник Хмельницького обласного художнього музею Нікітіна Ольга ознайомлює студентів із творами Оксани Стратійчук, виконаними у техніці «мокуліто»

Наприкінці екскурсії студенти мали змогу пофантазувати під чудову музику Вагнера у залі творів українського авангарду.

Студенти та викладачі кафедри щиро вдячні за цікаво проведену екскурсію та приємно вражені побаченою та почутою інформацією. З нетерпінням чекаємо на наступні цікаві заходи та приємні враження!

к.т.н., доц. Селезньова А. В.

Залишити відповідь